1
1
1

Білий амур

Наявна кількість в озері - 8 тон середня вага 3,5 кг.

Білий амур (Ctenopharyngodon). Прісноводна субтропічна демерсальна риба. Належить до групи потамодромних риб[1], тобто риб, які мігрують на нерест в межах прісних вод (з річок до озер, або навпаки)
Довжина цієї риби до 120 см, маса до 32 кг. Тіло білого амура подовжене, трохи сплюснуте з боків, голова невисока з прямо розташованим ротом. Луска велика, оточена темним обідком, (окрім розташованих на череві). Початок закругленого спинного плавця міститься дещо попереду підстави черевних плавців. Спина перед спинним плавцем і черево позаду черевних плавців закруглені. Черевні плавці далеко не доходять до анального отвору. Анальний плавець невеликий, злегка закруглений. Спинний плавець короткий, але високий. У спинному плавці три негіллястих і сім гіллястих променів, в анальному — три негіллястих і вісім гіллястих променів. Спинний і хвостовий плавці темні, всі інші — світлі. Хвостовий плавець великий з вирізом середньої величини. У бічній лінії від 40 до 47 лусочок.
Амури живуть і пасуться групами 15-20 осіб. В кінці квітня — на початку травня риби з'являються на мілководді. Коли температура досягає 12 °C амури починають годуватися, а при температурі 25-28 °C у них прокидається справжній звіриний апетит: тоді за добу риба з'їдає приблизно 100–120 % своєї маси. Годується амур водною та наземною затопленою рослинністю. Молодняк цієї риби поїдає мотиль, рачки, а, дорослішаючи, переходить на рослинний корм. Віддають перевагу м'якій водній рослинності (елодеї, роголиснику). Під час паводків виходить у заплавні луки, де живиться звичайною травою.
Період активності білого амура припадає на травень-жовтень. Спеціальних рекомендацій з пошуку цієї риби в різні періоди року дати досить складно, але шукати його треба тільки там, де він штучно поселений, і тільки в місцях з заростями водних рослин.
У місцях, де ця риба поселена, але її чисельність ще мала, рибалці сподіватися на успіх не варто, тим більше що білий амур дуже обережна риба. Не слід забувати і про те, що при достатній кількості корму у водоймі, білий амур ніколи не візьме наживку, запропоновану рибалкою. Розраховувати на успіх при пошуках амура можна за умови, що вода вже прогрілася до 12-16°С, ріст водної рослинності ще не став інтенсивним. Осінній період лову амура може надати чимало приємних моментів, важливо лише вибрати час, коли вода не охолола нижче 10-12 °C , а більша частина водної рослинності вже встигла відмерти