1
1
1

Короп

Наявна кількість в озері - 10 тон середня вага 5,5 кг; 7,5 тон середня вага 1,7 кг.

Короп - велика всеїдна риба жовто-зеленого та коричневого кольору, має товсте, помірно подовжене тіло, покрите великою, гладкою, золотисто-бурою щільно сидячою лускою. Буває й дзеркальний короп практично без луски. Голова велика. Рот напівнижній, висувний. Губи добре розвинені. На верхній губі є дві пари добре розвинених коротких вусів. Спинний плавець довгий з невеликою виїмкою, анальний - короткий. У спинному і анальному плавниках є по зазубреному колючому променю («сопілці»). Бока золотистого кольору, спина темнувата. Забарвлення може змінюватися в залежності від місця проживання. Примітні дзеркальні, або королівські коропи (Cyprinus rex cyprinorum) з дуже нечисленними рядами надзвичайно великих лусок і голим іншим тілом і шкірясті коропи (Сyprinus nudus) з абсолютно голою шкірою.
Живе в річках, водосховищах, ставках, озерах, де заселяє тихі, стоячі або повільно поточні води з твердим глинистим, злегка замуленим дном. У пониззі річок, що впадають у Чорне море короп зустрічається в солонуватих водах. На зиму короп залягає в глибокі ями, його тіло покривається товстим шаром слизу, сповільнюється дихання, він припиняє харчуватися.
З настанням весняного паводку залишає ями і виходить у заплаву. При температурі 18-29 ° С короп починає нереститися. Місцями нересту служать переважно самі мілководні свіжозалиті прибережні ділянки глибиною до 40-50 см серед чагарників прибережної рослинності. У заплавах річок нерестовища представляють собою задерновані ділянки з розвинутою луговий рослинністю. У водосховищах короп відкладає ікру і на жорсткі рослини, і на нитчасті водорості, так як задернованних нерестовищ у водосховищах, як правило, немає. У зв'язку з нестачею нерестових площ одні й ті ж нерестовища використовуються багаторазово. Нерест у коропа груповий. Кожна група складається, як правило, з самки та супроводжуючих її двох-п'яти самців, але часто не більше трьох. Нерест протікає бурхливо. Супроводжується великим шумом, частими сплесками. Сам нерест часто починається після заходу сонця, може тривати всю ніч до 9-10 ранку. Короп досягає статевої зрілості у віці близько трьох років при довжині тіла від 29 до 36 см у самців і в три-п'ять років і довжині 34-45 см у самок. Запліднена ікра дозріває за 3-4 дні.
Короп годується в місцях багатих рослинною і тваринною їжею. У його раціоні містяться молюски, рачки, черви, личинки комах. Мальки двотижневого віку харчуються личинками комарів, а потім придонними організмами, що живуть в мулі. Короп харчується майже без перерви, так як відноситься до безжелудочних риб.
Короп користується великою популярністю у рибалок. Найчастіше для його лову використовують фідерні і поплавкові снасті, а також його ловлять на звичайні донки.