1
1
1

Піскар

Наявна кількість в озері - середня.

Пічкур, або піскар (лат. Gobio) — рід риб, що налічує понад 20 видів, з родини коропових, найпоширеніший — пічкур звичайний (Gobio gobio). У центральній та південній Україні має назву бобир, бубирь, пєскарь.

Розповсюджений у прісних водоймах Європи та Азії, однак відсутній у водоймах СкандинавіїПіренейськогоАпеннінського, півдня Балканського та Кольськогопівостровів. Зустрічається у водоймах з чистою, прохолодною водою та піщаним дном. Дуже чутливий до забруднення води.

Довжина 14 — 15 см (іноді до 22 см), вага до 80 г. Тіло веретеноподібне, довгасте у хвостовій частині. Рило подовжене, попереду ніздрями круто опускається донизу, позаду дещо роздуте. Рот унизу, з добре розвиненими вусиками. Глоткові зуби дворядні. Очі невеликі, жовтуваті. Спинний та хвостовий плавці короткі.Луска велика. В боковій лінії 39 — 45 лусок. Забарвлення: спина темна, з зеленуватим відтінком; боки та черево жовтувато-сріблясті, по боках від 6 до 14 темних плям; спинний та хвостовий плавці жовтувато-сірі з дрібними темними плямами; черевні та грудні — світлі або безкольорові.

Пічкур — придонна малорухлива риба, утворює великі зграї з особин різного віку. Влітку тримається на ділянках річок з піщаним ґрунтом, які добре прогріваються та освітлюються, восени мігрує у більш глибокі місця, взимку залягає у ями. Активний вдень. Живиться різноманітними дрібними бентичними організмами (черви,молюски, личинки комах), частково рослинними рештками, може поїдати ікру інших видів риб.