Развиток спортсмена в карпфішингу

Я довго думав, чи писати цю статтю. З одного боку, є певні думки і напрацювання, якими хотілося б поділитися, але з іншого боку я прекрасно розумію, що дуже багато хто буде зі мною не згоден.

Є категорія людей, які, в силу певних причин, не хочуть розвиватися. Вони навчилися (як вони думають) ловити коропа і мають певний набір інструментів, які увійшли в звичку. Ці спортсмени вже багато років ловлять, використовуючи одні й ті ж монтажі, жилки тієї ж фірми, що і 3 роки тому, бойли, які самі катають вже багато років. А, потрапляючи в сектор, в якому 2 роки тому стояли, відразу кліпсують палки на 82 метри, тому що там є брівка. Це шлях в нікуди. Якщо Ви впізнали себе, то є 2 варіанти: перший – закрийте цю сторінку; другий – змінюйте мислення.

Поїхали!

Перестаньте вживати алкоголь на змаганнях.

Зовсім перестаньте! Ні горілки «З почином», ні коньяку «Щоб м’язи розслабилися», ні віскі «За збитого», ні навіть банального пива «пАтАму чТо жарко». Подумайте, чому водіям заборонено вживати алкоголь перед тим, як за кермо сідати? Правильно – не та реакція, не так працюють мізки, більше хилить на сон. А чи важлива на змаганнях реакція і точність рухів, особливо при виважуванні? А чи потрібна на змаганнях швидкість мислення, щоб вчасно відреагувати на нову тактику сусідів і правильно проаналізувати зміну погоди, тиску, турнірної ситуації? А чи потрібно на змаганнях спати мінімальну кількість часу? Так, всі розуміють, що потрібно. Хочете бухати – можна поїхати на рибалку з шашликами. Ну а якщо хочете вигравати, замініть пиво звичайною водою, а горілку – гарячим чаєм.

Припиніть бути рибалкою однієї водойми!

Так, вона близько від дому і добиратися туди зручно. Так, мінімальні часові та фінансові вкладення. Так, Ви це водоймище знаєте і, звичайно, Ви вигравали, і знаєте, як там ловити (або думаєте, що знаєте). Але чи може стати професіоналом водій, який вчиться водити на одному і тому ж маршруті? Чи буде хорошим психолог, який працює тільки з одним клієнтом? Чи зможе стати чемпіоном боксер, який постійно тренується з одним спаринг-партнером? Всі водойми різні. Немає двох озер, на яких можна ловити абсолютно однаково. Змагання в різних частинах країни і за її межами змушують Вас думати, винаходити, виходити зі звичної зони комфорту, відмовлятися від напрацьованої тактики і придумувати нові рішення. Але тут є дуже важливий момент – вибирайте ті водойми, де не потрібно відразу їхати додому після жеребкування.
Витягли край, виграли! Молодці! Але чому Ви навчилися? Чи стали Ви сильнішими?
Ні … рівноцінна водойма – дуже гарне поле для аналізу свого результату і розвитку майстерності!

Розставте правильні пріоритети!

Визначтеся, що важливіше – ВИГРАТИ, або виступити на СВОЄМУ, власноруч накатаному кормі! З року в рік рибалки катають свої бойли. Як правило, з одних і тих же інгредієнтів, куплених у перевірених виробників. Ми міняємо запахи, склад, відсоток введення того чи іншого інгредієнта. Щоб вийшов хороший продукт, підуть роки! І то не факт, що вийде. Наш клуб на ці граблі ставав 2 роки поспіль, катаючи свої бойли. Тоді здавалося, що це супер-рецепт, і короп має в чергу ставати за харчуванням саме в нашому секторі. Але він, чомусь, не ставав. Або ставав, але ненадовго. Якщо є мета зробити якісне виробництво – то це довгий і тернистий шлях, на якому буде дуже багато шишок. І для досягнення цієї мети не обов’язково їздити на змагання. Ну а, якщо є бажання вигравати – бойл повинен бути найкращий з тих, що є на ринку.

Забудьте про стереотипне мислення!

2 точки, зазвичай.
А чому не одна, не три, не чотири?

Велика риба потрібна – велика фракція.
А Ви дрібну пробували для великої риби?

Велика риба – великий гачок.
А що, на гачки 6 розміру риба 20+ точно не клює? Ви пробували?

Ловимо або з точки, або 5-15 метрів за нею.
А чому не 20, не 25, не 35? Чому не збоку і не перед точкою?

В кормі обов’язково повинна бути кукурудза, якщо у водоймі є амур.
А Ви впевнені, що без кукурудзи він гірше клює? На Кубку України на Мар’ївці в 2017 році наша двійка в зоні С в останню добу амуром впевнено виграла зону, що не кинувши у воду жодного зернятка кукурудзи.

При лові з мулу ми використовуємо «вертоліт» і довгий поводок.
А кліпсу і короткий пробували?

Не вірте НІКОМУ, в тому числі і мені.

Нам всім подобається карпфішінг саме тим, що в ньому немає готових рішень, які всім підходять. Пробуйте, експериментуйте, прибирайте гірші монтажі, гачки, жилки, тактичні схеми і т. д. Ви повинні кожне остаточне рішення пропустити через свій досвід.

Вибирайте кращі снасті!
Незважаючи на те, що Ви ловите на якийсь гачок, не факт, що тиждень тому не винайшли найкращий. Якщо Ви знайшли рік тому кращу жилку за якістю і політними характеристикам, то це зовсім не означає, що вона найкраща сьогодні. Ринок карпфішинга стрімко розвивається. Ще недавно використовували водопровідні труби замість кобри, а 140-150 метрів лову було за межами реальності. Пропустіть новинки – ваші суперники отримають конкурентну перевагу.

Використовуйте виключно той корм, в свіжості якого Ви впевнені на всі 100%.
Це стосується і бойла, і пелетса, і всіх зернових. Якщо, раптом, у вас виникло хоч маленька підозра в тому, що конопля зіпсувалася, не використовуйте її. Багато витрачають сотні доларів на бойли, а пелетс використовують старий, хоч він і коштує копійки. Якщо залишився пелетс в гаражі з позаминулого року, а бойл з минулого, використовуйте його на риболовлі, а не на змаганнях.

На риболовлі, коли ви одні на 500 метрів берега, голодна риба буде їсти все підряд. Але на змаганнях, де у коропа є вибір, Ви гарантовано програєте!

Завжди вдосконалюйтеся! Але потрібно розуміти, у кого і як вчитися.
Перше місце, де можна брати інформацію, це, звичайно, інтернет. Але бізнес карпфішінга так влаштований, що спортсмени змушені відпрацьовувати спонсорські гроші. Ловлять на одне, пишуть інше. Навчіться відрізняти правду від реклами.Що ми часто робимо під час рибальських посиденьок – хвалимося тим, які ми круті карпятники. А тут потрібно навчитися не розповідати, а слухати! І часто можна почути потрібну інформацію, особливо після 150 грам – мова у більшості розв’язується.
Вчитися можна навіть у любителів. Зовсім недавно мені один хлопець, який майже не бере участі в змаганнях, розповів дуже цікаві нюанси лову на зіг-ріг. І я навесні обов’язково спробую.
Пам’ятайте, з того, моменту, як рибалка скаже собі: «Я все знаю», починається його деградація.

Ну і на завершення, найголовніше, найважливіше, най-най
НІКОЛИ не здавайтеся до фінішного свистка!
Грайте до останнього навіть, якщо риба не клює, очі злипаються і сили закінчуються! На думку спадають слова Євгена Чичваркіна: «Ти пливеш до берега. Гребеш, гребеш, втомився, відпочив, знову поплив. Тебе зносить течією, але ти все одно пливеш. Ось ти вже бачиш, що люди на березі махають тобі руками. Твої сили закінчуються, але ти пливеш. І ось ти вийшов на берег. І чого – святкувати? На березі гора. Ти її бачиш. Ідеш на гору. »

До зустрічі на водоймах !!!