Як ми проГ(С)рали ЧС 2019 в Африці.

Привіт, друзі!

ЧОМУ «ПРОг(с)РАЛИ»

Я знаю, про що кожен з вас подумав: «Чому програли, шосте місце є хорошим результатом…» Так, згоден абсолютно, це непоганий результат. Але є один момент – за останні 2 сезони ми лише в двох турнірах не були в призах. Шосте місце для нас – це найгірший результат з 2017 року. І, якщо ми не перші, якщо на поличці не стоїть кубок, якщо без подіуму – значить ми програли. Отже, треба проводити аналіз, треба міркувати, треба шукати помилки в підготовці, в тактиці, в програмі. І вони були, ці помилки. Точніше, одна величезна і катастрофічна помилка, яка і стала причиною невдалого виступу. Але про неї згодом, коли будемо підводити риску. В цій ж статті я розкажу детально про підготовку.

СПОЧАТКУ ПРО СПОНСОРІВ.

1. Генеральний спонсор – торгова марка «CARP PRO”. В асортименті має абсолютно все, що потрібно для ловлі коропа. На цьому чемпіонаті ми використовували від «CARP PRO»:
– вудлища;
– стійки під основні та запасні вудлища;
– гребінки;
– кліпси та інші розхідники;


2. Генеральний спонсор – водойма Кричевичі. Єдина повністю рівноцінна в Європі водойма є основною базою для тренування збірної України. Нема ні поганих секторів, ні хороших. А 70 тонн коропа та амура забезпечать хороший кльов в будь-яку погоду і пору року. Забронювати сектори на водоймі можна тут

3. Офіційний спонсор – торгова марка «ORIENT”. Виготовляє високоякісне обладнання для ловлі коропа. На цему ЧС від цієї торгової марки ми використовували:
– вудлища;
– підсаки;
– коропові мішки;
– дорожні сумки;
– напальчники.

4. Офіційний спонсор – торгова марка «ACROPOLIS». Спеціалізується на пошитті високоякісних сумок, якими наша команда користується вже багато років. Дуже зручно і направду дуже якісний продукт. На цьому ЧС ми використовували:
– сумки для замішування прикормки великі;
– сумки для заміщування прикормки середні;
– тубуси для транспортування вудлищ;
– дорожні сумки.


5. Торгова марка «BOUNTY». Корм, який клуб та збірна України використовує багато років. Жодним іншим бойлом ми не користуємось, бо саме цей корм вважаємо найкращим. Придбати його можна на цему сайті в інтернет-магазині. На ЧС 2019 ми використовували:
– бойли варені «CRAZI SQUID»;
– бойли насадочні «CRAZI SQUID»;
– ліквід «CRAZI SQUID».

Цю прикормку можна придбати тут

 

І не можу не згадати нашого постійного партнера торгову марку «SPORTEX», вудлищами якої клуб користується вже багато років. Цей ЧС теж не став винятком. Кілька вудлищ від «SPORTEX» були в кожної двійки.

АНАЛІЗ ВОДОЙМИ

Дуже часто люди, коли їдуть на нову водойму, шукають в інтернеті, на яку насадку клює там риба і яким кормом її потрібно годувати. Це абсолютно хибний шлях. Ми ж завжди задаємось зовсім іншими питаннями, і в рамках підготовки була зібрана така інформація:
– величезне водосховище;
– неймовірно велика кількість риби;
– середня вага риби менше трьох кг;
– великої риби нема, це було видно по протоколах змагань;
– треба готуватись до швидкої ловлі;
– перспективно виглядала ловля на близьких дистанціях;
Крім того, була ще одна річ. Зони А і В принципово відрізнялись від зони С. Ось фото водойми з гугла:

а ось ця ж водойма, але в період, коли вона пересихає:

Зауважте, що місця ловлі в зонах А і В – канал, який залишається повноводним цілий рік, на відміну від мілководної зони С. Як, напевно, більшість знає, ми спеціально витратили додатковий час і кошти і полетіли в Африку заздалегідь на тренування, щоб мати можливість потренуватися в зонах. Бо за 2 тижні до змагань ловля в зонах заборонена. Переговори з організаторами нічого не дали, представники ФІПС не реагували. Але про це я вже писав, кому цікаво, можете почитати тут.

Отже, ми змушені були обмежитись ловлею в зоні С.

ТРЕНУВАННЯ

Я не буду описувати величезну кількість роботи по пошуку необхідних кормів для тесту і обладнання для тренування. Скажу лише, що на це були витрачені місяці клопіткої роботи. Це величезний об’єм часу, який відірвав від бізнесу і сім’ї Сергій Бачинський, за що йому велике спасибі. Прилетівши на інший кінець географії, де літо тоді, коли в нас зима, ми взяли на прокат 2 джипи (неповнопривідне авто мало шанс забуксувати в дощ) і вирушили на водойму. Місцеві гіди і помічники нам доставили на водойму палатки, мати, столи та все необхідне. Починаємо тренування. Нас 8 осіб: 6 – основний склад, а також Тарас з Сергієм. Для Тараса і Сергія ми взяли човен з мотором на прокат. Їхнє завдання пропливти по водоймі, визначити рельєф в зонах лову, визначити структуру дна. Ми ж ловимо рибу. Розмістились ми недалеко від французів наступним чином:

Ліворуч – я з Василем. Ми тестуємо місцеву програму на основі рибної муки.
Посередині – Ігор з Дмитром. Вони виключно на BOUNTY.
Справа – Микола з Михайлом, які для тесту мають місцеву солодку програму без рибної муки.
При попередньому спілкуванні, організатори застерігали нас від використання програми на рибній основі. З їхньої точки зору, рибне борошно приманить в свім сома, який не підпустить коропа. Все це виявилось повною маячнею. Я з Василем (рибна місцева програма) не зловили жодного сома; Ігор з Дмитром на BOUNTY зловили одного; Микола ж з Михайлом зловили аж 5 штук на солодку програму! Дивно, але факт, – сом на цій водоймі більше любить солодке.
ВИСНОВОК перший – сом не проблема абсолютно.

ВИСНОВОК другий – можна ловити на рибну прикормку.
Але з самого старту виникла інша проблема. Першу покльовку ми отримали через три хвилини після того, як закинули вудлища. Це був карпік вагою близько 600 грам.

Дивно, бо ніде на форумах про це не писали. І другий такий самий, і третій, і десятий. В результаті, за перші п‘ять годин ми з Василем піймали майже сотню риб, з яких 90% були незалікові. П‘ять годин майже безперервного виважування, а в мішках лише десяток залікових риб. Ми зрозуміли, що незалік – проблема номер 1, і її потрібно вирішувати в першу чергу. Незалік відсікти нескладно. Збільшення фракції і виключення розчинного бойла та зернових дало свої плоди. Малий короп зник. Виважування стало не таким частим, але ефективнішим.
ВИСНОВОК ТРЕТІЙ – сипучі, розчинні, мілкозернові компоненти потрібно з прикорму забрати.

Для чистоти експерименту всі три двійки ловили на однаковій відстані. І, як і очікувалость, Ігор з Дмитром на BOUNTY зловили стільки ж, скільки інші дві двійки разом взяті. Програма працювала, як завжди, повністю ідеально, короп добре ставав на корм.
ВИСНОВОК ЧЕТВЕРТИЙ – ловимо на BOUNTY.

Наступним етапом потрібно було визначити, наскільки заважатиме пресинг сусідів. Для визначення цього крайні двійки залишались на певній дистанції, створюючи пресинг, середня двійка пробувала ловити ближче, змінюючи дистанції.

ВИСНОВОК П‘ЯТИЙ – можна ловити на 10-15 метрів ближче, ніж сусіди.

Ви спитаєте, для чого ловити ближче, маючи в арсеналі Дмитра і Василя… Справа в тому, що риба заходить на корм одним дууууже великим стадом. За певний період часу вона цей корм з‘їдає і пливе далі. За годину можна витягнути 15-20 риб в цей час. Тому ловля на дальніх дистанціях виглядала зовсім безперспективно. Зі 100 метрів швидше можна рибу виважити, ніж з 150 метрів, і загодувати 100 метрів швидше.
ВИСНОВОК ШОСТИЙ. Дальність – зло.

Ще одна проблема, яка обіцяла бути дуже серйозною, це обриви. Коли вода відступає, земля підсихає, вилазить рослинність у вигляді маленьких кущиків, які потім під водою підступно хапають своїми лапами наші снасті. І щоб їх вирвати, найменша жилка 0,28. Інакше є ризик отримати непролазні джунглі з монолідерів під водою.
ВИСНОВОК СЬОМИЙ. Жилка мінімум 0,28.

Сходи! Вони були лише біля підсака. При темповій ловлі дуже важливо максимально швидко робити всі дії, в тому числі і виважувати. В кожного на тренуванні було завдання – виважити, забрати в підсак, відчепити гачок, запакувати рибу в мішок і вийти на берег. На це спортсмен мав менше, ніж 2 хвилини.

ВИСНОВОК ВОСЬМИЙ. Для швидкої ловлі потрібні:
– м‘які вудлища, що гаситимуть ривки риби біля підсака;
– зручні підсаки діаметром 70 см;
– мішки, в які б максимально швидко риба пакувалася.

Ми завжди ловимо рибу зі стіком. Тут зауважили одну цікаву річ. Зі стіком, по-перше, було більше незаліка; по-друге, без стіка ловля набагато швидша. Ми використовували бойли насадочні нейтрального балансу «CRAZY SQUID» від BOUNTY. І можна було піймати кілька риб, не знімаючи навіть насадки.
ВИСНОВОК ДЕВ‘ЯТИЙ. Ловимо без стіка.

Крім кущів, в зоні лову велика кількість каміння, через що гачок часто ставав тупий, навіть не бачивши риби.
ВИСНОВОК ДЕСЯТИЙ. Потрібно мати хоча б 200 поводків з готовими насадками.

Сонце в Африці дуже зле і недобре. Горіли всі відкриті ділянки тіла.
ВИСНОВОК ДЕСЯТИЙ. Всі спортсмени і група підтримки обов‘язково мають мати одяг, що захищатиме все тіло і по півлітри сонцезахисного крему на брата. )

Одним з завдань було перевірити роботу «флюро», про яке всі писали, як про чарівну магію. Цього г… в місцевих магазинах більше, ніж в нас сала на Привокзальному базарі у Львові.
ВИСНОВОК ОДИНАДЦЯТИЙ. Флюро беремо з України наше перевірене і використовуємо лише для діпування насадки.

Дуже швидко стало зрозумілим, що буде безперервна ловля всі три доби. Потрібно буде, якщо не виважувати, то годуватися. Надто важливим стане фізичний стан спортсменів.
ВИСНОВОК ДВАНАДЦЯТИЙ. Потрібно буде добре виспатись і відпочити перед стартом (тому ні на відкриття Риболовних Ігор 9 лютого, ні на ранкові збори капітанів і жеребкування основний склад не їздив).

Поки ми ловили рибу, Тарас з Сергієм на човні обстежили зони А і В. Нічого нового ми не дізнались. Канал, який починається 5-20 метрів від берега з повністю рівним дном без всякого рельєфу. Дно тверде піщане. Ловля в зонах А і В виглядала аналогічно, з тою різницею, що ми в зонах А і В прогнозували більше риби. Але ми дуже помилились, що і стало фатальною помилкою. Але про це згодом.
Ми ж, засмаглі і задоволені від того, що ефективно потренувались, летимо додому. Маємо тиждень, щоб зібрати все необхідне…

Продовження – тут