Вчені давно відмічають сприятливий вплив риболовлі на організм людини. Фахівцями доведено, що якщо людина після трудового тижня вирушає на риболовлю, то йому буде гарантовано хороше самопочуття протягом усього наступного тижня. При таких недугах як виснаження нервової системи, підвищений кров’яний тиск, безсоння рекомендується ловля риби вудкою. У людини, яка знаходиться на березі водойми, поліпшуються медичні показники: частота дихання знижується на 4-6 дихальних рухів в хвилину, частота пульсу знижується до 10 ударів в хвилину, а вентиляція легенів зростає до 20%.
Крім цього вчені доводять що всього 30 хв риболовлі в день знижує ризик інфаркту на 50 %. Було проведено дослідження за участю 2456 осіб у віці від 65 до 74 років. Добровольців розділили на три групи. Учасники з першої команди витрачали менше 4 годин на тиждень на активні види діяльності. У другій групі були піддослідні, що більше 4 годин на тиждень витрачали на риболовлю. Окремо виділили тих, хто не тільки має високий рівень активності, але ще і бігає мінімум по 3 години на тиждень. Результати здивували вчених. Передбачалося, що саме у останньої, фізично активної групи, буде найменший ризик отримати інфаркт. Однак виявилося, що найменше серцево-судинних проблем відчували учасники з другої групи, які більш як чотири години на тиждень витрачали на риболовлю.
Фізичні переваги
Рибна ловля загартовує і тренує весь наш організм. Уявляєте скільки разів потрібно підняти вудилище, скільки разів зробити ним махів? Це все витрачання калорій, яке не дає поправитися організму. Риболовля це не тільки відмінний спосіб спалити калорії; вона також застосовує невеликі групи м’язів ,які зазвичай ми не використовуємо і допомагає нам будувати дрібну моторику. Крім того рибалки удосконалюють кидання на точність та дальність, а це в свою чергу допомагає покращувати зорово-моторну координацію і зміцнює м’язи в ваших руках, зап’ястях, передпліччі, біцепси, трицепси і плечі. Тривале спостереження за поплавком тренує м’язи очей, які в повсякденному житті допомагають читати подовгу, не втомлюючись при цьому.
Риболовля не тільки казковий спосіб залишатися активними і здоровими, але також є ідеальною діяльністю, щоб заспокоїти розум, розслабитися і відпустити стрес у вашому житті.
Психологічні переваги
Рибна ловля заспокоює людину, приводить мозкову діяльність в норму. Довгий і пильне спостереження за поплавком, відволікає рибалку від багатьох проблем, тим самим в корі головного мозку виникають вогнища, що сприяють нормалізації кров’яного тиску, усувають небажані перебої серця. А всім відомо, що коли починається хороший кльов риби, в кров викидається величезна кількість адреналіну, тим самим організм сам позбавляється від депресії. Розробка стратегії, вибір правильної приманки, і правильно закинута приманка для риби – все це розвиває критичне мислення і дозволяє позбавитись від стресу і тривоги.
Позитивний психологічний вплив було доведено в клінічних дослідженнях , в яких вимірювався рівень кортизолу (гормон пов’язаний зі стресом).Групі ветеранів війни в Іраку до і після вихідних проведених на риболовлі виміряли рівень гормону. Ті , хто був на рибалці мали більш низькі рівні кортизолу ще протягом трьох тижнів. Дослідники відзначили , що їх пацієнти спали краще, мали виражене зниження рівня депресії і тривоги, відчували менше симптомів соматичного стресу, і були набагато менш схильні відчувати почуття провини, ворожості, страху або печалі ,що зазвичай пов’язані із посттравматичним синдромом.
Одна із найкращих речей в риболовлі є те, що нею може займатись будь-хто. Не має значення чи ви молодий чи вже у віці, чи чоловік, чи жінка, у риболовлі немає ніяких обмежень. Це один з найпопулярніших розважальних заходів в світі і на це є поважні причини. Вона допомогла багатьом людям з хронічними захворюваннями, посттравматичним стресом і виснажливими травмами відновитися і жити повноцінним, здоровим життям. Риболовля дозволяє нам досліджувати світ природи і залишатися активними і в літньому віці. Риболовля є заспокійливою, приємною діяльністю, яка має силу змінити ваш погляд на життя.