Африка:
відповідь на запитання про спорт і політику

Привіт, дорогі друзі!

Дуже сильно не хотілося звіти по Африці починати з цієї теми, але доведеться. Мені в останні 2 дні від моїх друзів з Росії, а їх у мене дуже багато, посипалися запитання: «Чи правда, що збірна України стала і вийшла під час звучання гімну Росії у Франції». І кидають посилання на стрім …

Я не знаю, чи то втома після фізично важкого ЧС дала про себе знати, чи то якісь інші причини, але для чогось знову взяли з полиці запилену за три роки стару платівку і підняли питання, яке вже давно обговорили і закрили. Як на мене, то дарма підняли, тепер знову почнеться срач … Але у мене немає виходу – якщо люди запитують, доведеться відповідати.

Спочатку про політику в спорті і про те, чому команда вийшла …
Збірна Росії заявляє, що спорт поза політикою. І так – ми абсолютно з цим згодні. Але це лірика. Тепер факти. 2015 рік, Ебро. Фото представників збірної Росії:

Дивно, але не видно на футболці звичного носорога, не видно лого спонсорів, не видно символіки Росії … І коропа не видно. Якщо спорт поза політикою, то Путін є карпятнику, спортсменом, талісманом, носорогом – ким? Правильно – політиком. В цей час в нашій країні йшла, і до сих пір йде, війна.

Війна – це не політика. Політика – це передвиборна гонка двох кандидатів на президентський пост, коли обіцяють «золоті гори», борючись за голоси … А коли молода дівчина, яка мріє про щасливе життя, знаходить свій «Кам’яний мур», але стає вдовою раніше, ніж матір’ю, це не політика, це війна !!! Коли мати 2 роки чекає єдиного сина з полону, і він повертається, але без руки. А руку відрубали сокирою тому, що там був наколотий герб України. Це політика? Ні! Це війна!!! Коли дівчинка трьох років запитує в мами, де тато … Мама відповідає з посмішкою, що в тривалому відрядженні, і скоро приїде … Розповідає казочку на ніч, цілує спляче дитя, а потім півночі ридає в подушку … Тата більше немає … Це як називається? Політика? Ні, панове, це довбана війна !!! І ця війна не десь далеко, вона поруч, по-сусідству. Хтось втратив сина, хтось брата, хтось чоловіка, хтось друга, хтось однокласника. Я впевнений, що ні росіянам, ні українцям ця війна не потрібна. Всім хочеться жити в мирі та злагоді. Але тут перший номер збірної Росії мало того, що підтримує цю війну публічно, приїжджає на тренування у футболці з Путіним. Де тут, скажіть мені, «спорт поза політикою»? Так – ми вийшли. І мали на це повне право. Це був протест саме проти того, щоб не змішувати спорт і політику і щоб за допомогою спорту пропагувати війну, насильство і вбивства! Давайте, панове, будемо послідовні. Якщо спорт поза політикою, то він завжди поза політикою, а не лише тоді, коли це зручно. І я впевнений, що ця тема сьогодні була зовсім не до місця …

Тепер про безпеку
Ще одне запитання, яке задають глядачі і читачі з Росії – небезпечно в Україні, посилаючись на слова про те, що ніхто не може гарантувати в Україні безпеку …)))

Так, в Україні небезпечно! Але тільки на Донбасі, на лінії фронту – там я б не радив закидати вудилища.

Озеро Прилбичі, яке прийматиме чемпіонат світу 2020 року, знаходиться у Львівській області, в більш ніж 1000 км від лінії фронту. Львів за 2018 рік відвідало більше 2,2 млн туристів, велика частина яких, в тому числі, з Росії. Скільки з них убили, зарізали, побили, пограбували – ЖОДНОГО! Про що ви говорите – збірні щойно повернулися з Йоганнесбурга, де реально дуже складна криміногенна обстановка і де регулярно вбивають білих! Смішно …)

У мене дружина росіянка, зовсім недавно приїжджали до неї родичі з Росії. Жили у нас 2 тижні, гуляли по місту, пили горілку, їли сало, говорили по-російськи, зараз вдома в Росії. Живі! І задоволені.

Але є, я думаю, інша причина. Дехто просто не може приїхати в Україну, так як його не пропустять прикордонні служби. Поїздки в Крим були здійснені з порушенням українського законодавства. Тут вже треба вибирати. Або в Крим, або в Україну. Чи повинна вся збірна країни пропустити ЧС 2020 року, опускаючи автоматом збірну Росії в загальному рейтингу ФІПС через це, вирішувати російським спортсменам. Я думаю, що є купа хлопців, які в Криму не були і готові гідно представити свою країну на ЧС 2020. Але це безумовно справа російської збірної. Якщо вирішать їхати – ласкаво просимо. Чи поїдемо ми в Росію на ЧС, якщо його там затвердять – ми це ще не обговорювали. Затвердять – будемо думати.

Надалі пропоную не нагнітати обстановку подібними розмовами. Збірна Росії – дуже потужний суперник з професійними спортсменами (це я особисто спостерігав три доби в Африці, так як ми були сусідами) і дуже досвідченим тренерським складом. Давайте з’ясовувати стосунки на водоймі спортивним способом, а не в youtube.

Сусідам зі збірної Росії окреме спасибі за чесну, цікаву і спортивну боротьбу до останньої секунди! Завжди приємно грати з сильним мотивованим сусідом. До зустрічі на водоймах!

Генеральні спонсори збірної України:

  • торгова марка “Carp Pro”;
  • водойма Кричевичі.

Офіційні спонсори:

  • торгова марка “ACROPOLIS”;
  • торгова марка “ORIENT”;
  • торгова марка “BOUNTY”.