Де найбільше риби на водоймі

 

Такі місця, де риба постійно плаває є навіть у найменших водоймах. Коропи використовують їх для пересування своїм домом – водоймою – так само як люди користуються дорогами або як тварини ходять своїми стежками. Це можуть бути бровка, гравійна смуга або килим трави, якими риба пересувається. Стежки можуть змінюватися з часом або залишатися незмінними протягом багатьох років. Усе залежить від того де вони знаходяться та наскільки сильно впливають зовнішні фактори такі як природа, погода і, що найважливіше, – пресинг з боку рибалок.

Деякі з найкращих маршрутів патрулювання знаходяться на різних підводних кордонах. Особливо гарні ті, що прилягають до островів. Коропи полюбляють триматися в найбільш безпечних для себе ділянках водойми, тому вони притискатимуться до острова настільки близько наскільки зможуть. Можливо, в таких місцях риба не зацікавиться насадкою, але можете бути впевнені, що вона використовує це місце у своєму повсякденному житті.

Теж саме і в ділянках, які не відвідують рибалки. Короп вважає їх безпечними і часто пропливає там. Є місця з купою каміння на дні, куди майже кожен короп в озері йде терти свої боки, особливо самці. Досить рідко можна отримати клювання з такої точки, однак я певен – риба відвідує їх дуже часто.

Інші ділянки на озері, які короп використовує як свої щоденні маршрути, – це гравійні смуги, які проходять по всій довжині водойми і спрямовують рибу з однієї частини водойми до іншої. Зауважу що це не обов’язково має бути гравій. Замулені канавки на дні теж чудово підходять! Використання невеликої приманки з ПВА-стіком є ідеальним способом щось зловити в таких місцях.

Довгі зарості очерету – ще один типовий маршрут риби, особливо рано вранці, коли вона починає свій день. Знання того, чим маршрути патрулювання відрізняються від інших ділянок озера, визначає як найкраще підійти до них із тактичної точки зору. Розміщення приманки на маршрутах патрулювання безперечно може дати результат. Однак існує суттєва різниця між цими місцями та місцями, куди короп вирушає на годівлю.

Великий стік із прикормкою не підходить для таких місць. Я волію використовувати невелику насадку з однією метою – тільки спробувати. Це трохи нагадує ходіння по кухні, коли хтось готує солодке, а ви вихоплюте по одному печиві… просто перекушуючи.Звичайно, певна кількість попередньої підгодівлі допоможе отримати покльовку на стежці. Є сенс між рибалками іноді підкидати бойли, пелетс або зернові (як вам завгодно), а потім закинути маленьку насадку з монтажем.

Коли ви зловите кілька риб з такої точки, короп, природно, повернеться до них, але пропливатиме швидше і без особливого бажання годуватись тут. Це той випадок, коли яскравий поп-ап може роздратувати його і змусити клюнути. 

Вся справа в розумінні водойми на якій ви ловите і знання звичок риби. Правильні висновки про те, є це місце маршрутом патрулювання або місцем годівлі, пов’язане лише з методом спроб та помилок. Але як тільки вам вдасться розібратися в цьому, ви будете на крок ближче до вирішення головоломки!

 

За матеріалами Саймона Кроу – риболова з десятками років досвіду