Нужно ли приучать к бойлам рыбу на дикаре?

Вопрос, вызывающий кучу разногласий в мире карпфишинга. Как то видел публичный спор двух уважаемых и авторитетных карпятников.

  Первый доказывал, что нужно обязательно приучать, так как он часто рыбачит на дикарях и рыба бойлы изначально есть не хочет. Но, если недельку-две бойлами точку покормить, то после этого клюет.

  Второй утверждал, что не нужно, так как он как-то рыбачил на диком водоеме, закормил бойлами и сразу начал ловить…

  Кто из них прав? (питання з youtube)

  Дякую за цікаве питання! Я не знаю, що це за такі поважні і авторитетні короп‘ятники, але вони обоє мали б знати, що короп – тварина, поведінкою якої керують інстинкти і набутий досвід. Щоб вижити, короп, як і будь-яка тварина, вимушений шукати їжу. І чим більше у водоймі риби, тим більша конкуренція за корм.

  Приклад 1. Теоретично береремо водойму, яка знаходиться за 50 км від населеного пункту в непрохідному лісі, куди треба добиратись тиждень на тракторі. Там нема рибаків, нема сіток, купа риби, і, відповідно, не так багато корму. Звичайно, в цій водоймі короп буде клювати з першого дня на бойл, бо, по-перше, в нього мало природного корму; по-друге через відсутність рибаків, сіток і т. д. риба не відчуває якоїсь небезпеки. На водоймі в ПАР, де проводився ЧС 2019 нещасне голодне стадо коропа прийде через 10 хвилин на будь-який корм, який би не кинув у воду і в будь-яку точку, незалежно від рельєфу і маркерної карти.

   Приклад 2. Водойма біля великого села, де сітки дома не має лише останній алках, який вчора ту сітку продав, бо не вистачало на пів літри. Спінінг можна кинути лише біля поваленого дерева, бо це єдине місце, де сітки нема. Варварським способом знищують рибу всі і всіма можливими способами, включаючи динаміт, електровудки і вила в нерест. Так, як риби нема, вода чиста і прозора. На 20 гектарів залишилось 32 ситих, але переляканих коропи, які ще у воді, а не на пательні лише тому, що були обережніші, ніж інші. Питання, чи буде тут риба клювати на бойл, якого не знає? Звичайно, що ні! Бо корм в неї на кожному кроці в достатній кількості, а будь-що нове насторожує і сигналізує про небезпеку. Тут, звичайно ж, потрібно якийсь час годувати, причому не будь де, а саме в тих місцях, де риба привикла харчуватись.

   То ж чи потрібно привчати рибу до бойлів – все залежить від водойми, кількості риби в цій водоймі, кількості корму у водоймі, рибаків, сіток і т. д. Десь буде улов через 20 хв, а десь тиждень потрібно привчати і то не факт, що це дасть результат.

  Якщо вам цікаво читати нас, то будемо вдячні за будь-який коментар під цим постом і репост в ФБ. Це допомагає просувати пост, щоб його побачила більша кількість людей. А чим більша аудиторія, тим більше це нас стимулює писати нові тексти і відповідати на Ваші питання. Гарного дня!

Сайт

Магазин

Youtube

Facebook

Змагання в Viber

Запитання читачів Viber

Барахолка Viber

Instagram

Telegram

 

 

 

Коли треба пробувати зіг, читайте тут:

Коли треба пробувати зіг-ріг?