Стрінгер – коли і де використовувати.

Бачив багато відео, де бойли нанизують на ПВА нитку і додають до остастки таку собі гирлянду. Це діє на практиці, чи це продавці ниток рекламу крутять? (Валерій Хвищук, питання в групі в Viber)

Валерію, дякую за pfпитання. Воно дуже актуальне, бо, насправді, багато початківців не знають, як правильно користуватись стрінгером чи стрінгом (саме так називає більшість ту гирлянду, яку ти описуєш). Запам‘ятати нескладно – подібно на жіночу білизну..) В інеті його рекомендують використовувати пізно восени по холодній воді, але не лише восени його можна використати…

Ми рідко користуємось стрінгом, перевагу надаємо стіку, бо тут більше можливостей – в стік можна покласти мілку фракцію, в стік можна додати легкі частинки, які підніматимуться вверх, провокуючи коропа опуститись на дно, при роботі зі стіком набагато більше творчості. Але бувають ситуації, коли ми, все-таки, використовуємо стрінги:

  1. Інколи (не завжди) це допомагає відсікти незалікового коропа. Хоча завжди намагаємось його відсікати кормом, а не насадкою;
  2. Ситуації, коли у водоймі є «сорна» риба. Плотва, мілкий карась та інший непотріб, покльовок якого ми не бачимо, але це падло часто смакує нашим стіком. Як це визначити. Для прикладу ми вирішили перекидатись раз в годину. І виявили, що в якийсь період доби в нас покльовки дуже швидкі, наприклад, в перші 20-30 хвилин, а потім вудлище просто стоїть і покльовок майже нема. Перекинулись – знову покльовка. Це часто може означати те, що через 20-30 хвилин після закидання від стіка лишилось пусте місце. Тут потрібно або перекидатись кожні 30 хвилин, або додати в стік більшу фракцію, або, як варіант, пробувати стрінг;
  3. Часто стрінг, зроблений з порізаного навпіл вареного бойла, аналогічного насадці, і, закинутий вбік від свіму, приносив нам біг-фіш змагань. Велика риба, як правило, не залітає в місце, де багато корму так, як стадо голодних безпечних «тузіків». Вона більш обережна і доволі часто клює за 20-30 метрів від загодованого місця. Вудлище, ціль якого полювання на біг-фіш, можна залишити довше, ніж всі інші. Стрінг мілка риба їсти не буде, то ж є впевненість, що у воді не стоїть одиноко гола оснастка.
  4. Ну і на звичайній рибалці, коли хочеться 3-4 години поспати і не перекидатись, стрінги теж можуть бути варіантом )

З досвіду змагань цілеспрямовано ловити саме на стрінг ми готувались на чемпіонаті світу в Африці, бо на тренуванні саме такий метод давав можливість сортувати рибу по вазі, відсікаючи незалік. Щоб не витрачати дорогоцінний час на змаганнях, ми стрінгів нав‘язали заздалегідь, як і стіків. Правда, по ходу змагань виявилось, що він не дуже потрібен, то ж ці «гирлянди» до цього часу десь в гаражі валяються…) Знайду – викину )

Якщо, друзі, у вас є досвід успішної ловлі з використанням стрінгів, буде цікаво почитати про нього в коментарях! Ну і будь-які запитання, що Вас цікавлять, можна теж задавати. Намагатимемось на всі відповісти при можливості.

НХНЛ!

Сайт

Магазин

Youtube

Facebook

Змагання в Viber

Запитання читачів Viber

Барахолка Viber

Instagram

Telegram

Нужно ли приучать к бойлам рыбу на дикаре?