Як ми проГ(С)рали ЧС 2019 в Африці (продовження)

Початок – тут

Сьомого лютого вранці збірна України вдруге прилетіла в аеропорт Йоханесбурга. 15 осіб разом з групою підтримки комфортно розмістилися в трьох орендованих автомобілях. Ще двоє людей прилітали на день пізніше. П‘ять годин місцевою автомагістраллю і ми в готелі. Маємо дві доби, щоб остаточно підготувати все необхідне – перемотати жилки, зв‘язати поводки з оснастками, перев‘язати рогатки і т. д. Незважаючи на логістичні труднощі, технічно ми були готові краще, ніж до будь-яких українських змагань.

Про обладнання

Кожна двійка була укомплектована:

  • тринадцять 12-ти футових робочих палок від «ORIENT», «CARP PRO» та «SPORTEX». Серед них були і дальнобійні жорсткі вудлища, щоб при потребі вийти на потрібну дистанцію, і зовсім м‘які для близької ловлі;
  • тринадцять катушок «Магнезіум» з намотаною 0,28 жилкою. Спеціально взяли максимально легкі катушки, щоб економити сили спортсменів – ловля обіцяла бути швидкою і виснажливою;
  • 10 запасних шпуль з 0,25 жилкою;
  • чотири сподових вудлища з катушками;
  • три підсаки фірми «ORIENT” мінімально допустимого діаметру 70 сантиметрів;
  • 200 готових поводків з оснастками;
  • три перероблених рогатки плюс по 5 запасних чашок до них;
  • майже 100 кг бойла «CRAZY SQUID»від BOUNTY;
  • 100 кг тигрового горіха, купленого на місці;
  • по 30 коропових мішків від фірми «ORIENT»;
  • 6 м‘яких сумок від «ACROPOLIS» для замішування та зберігання прикормки;
  • 3 коропові мати, два з яких були у воді і третій на березі для зважування риби. Він же служив підставкою під корм під час годування;
  • одна станція для приготування тигрового горіха. Ми вирішили готувати його на місці, так як був ризик, що за день-два може підкиснути;
  • холодильник.

Палатки, ліжка з застеленою білизною і стіл були орендовані в організаторів і стояли безпосередньо в секторі.

Жеребкування

Маючи досвід ловлі на Кричевичах, де всі сектори однакові, ми не розраховуємо ніколи на вдале жеребкування. Та і відверто кажучи, не дуже ми «фартові». Певно, треба в когось повчитись сектори витягувати. Якщо хтось вміє – зголошуйтесь. Якраз в клубі зʼявилось вакантне місце…) Винятком не став і цей раз.

Забігаючи наперед, всі команди, які вище нас в турнірній таблиці, крім ПАР, мали крайні сектори. А у французів крайніх аж два сектори! Я не знаю, хто так «професійно» зробив комбінації, але ми над цим питанням особливо не задумувались. Отже, Коля з Михайлом в зоні А, Ігор з Дмитром – в В, ми з Василем – в зоні С.

Старт

Вхід в зони затримали на півтори години, бо організатори не всюди встигли розставити палатки. Тож поки ми насолоджувались 40-градусною спекою, місцеві браві хлопці сумлінно виконували свою роботу.

Змістився і час старту, відповідно. Але на заплановану тактику це ніяк не вплинуло. Закинули на старті вудлища і почали одразу годуватись. До вечора заплановано було викинути 40 кг прикормки. Разом з нами почали годувати австралійці зліва приблизно на тій же дистанції, російська ж двійка справа під керівництвом Желько дуже довго і дуже детально маркерилася. Хочеться одразу сказати про збірну Австралії. Як потім виявилось, в складі спортсмени з ПАР. Номінально це Австралія, фактично – ПАР, господарі чемпіонату. Тобто реально в збірної України були в сусідах господарі не лише в зоні В, а й в зоні С, тільки під іншим прапором.

Тактика і ловля

Почну з зони С. В нас абсолютно все спрацювало, що ми запланували. Поки сусіди прогнозовано ловили незалікову рибу на старті, ми змогли багато і якісно загодувати. Відправляючи в політ черговий спомб, з величезним задоволенням спостерігали, як автралійці ліворуч витягують надцятого «тузіка». Вночі риба стала на точку, і до ранку ми зловили стільки ж риби, скільки наші сусіди разом взяті. Корм 110 метрів, ловля 110-135 метрів, насадка без стіка – ця тактика працювала до самого фінішу і допомогла нам впевнено зайняти друге місце в зоні. А от в зонах А і В ситуація була зовсім інша і дуже невесела. В зоні А кілька риб, зона ж В без риби взагалі. І ось тут якраз я і хотів би написати про причини стартового провалу.

Як же так вийшло, що на одній водоймі в одному кінці тактика майже виграє зону, а в іншому приносить нуль? Все дуже просто. Крім того, що була неточна інформація про структуру дна, ми ще й на тренуванні неправильно визначили видовий склад риби. В зонах А і В немає незалікової риби! Дивно, але факт. Тузік, під якого ми підлаштували всю тактику, не ловиться в тих двох зонах, що були закриті для тренувань. Відповідно, там можна використовувати мілкі зернові, можна кидати пелец, можна користуватись розчинним бойлом, що успішно і робили всі команди навколо. Але як користуватись, якщо цього всього нема. Нема ні в секторі, ні в магазинах навколо. Ніде нема! Все, що ми змогли зробити, це в місцевому ПРОДУКТОВОМУ магазині купити дроблену кукурудзу, замішати її з нашим базовим міксом, добавити флюро та зліпити кульки. І з неї ж зробити стіки, щоб хоч якось покращити презентацію насадки. Після того, як ноу-хау полетіло в воду, почались покльовки. Найцікавіше те, що і відтестована в зоні С насадка працювала гірше, ніж звичайний підрізаний тигровий горіх. Взагалі, результату в зоні А і В ми змогли досягнути лише завдяки індивідуальній майстерності спортсменів. Тут і Ігор, і Дмитро, і Микола, і Михайло фактично витягнули збірну з безнадійної ситуації наверх турнірної таблиці.

Висновки

Це був надзвичайно виснажливий та валідольний, але з іншого боку адреналіновий і спортивний, чемпіонат.

Чи могли б ми виступити краще? Так, звичайно. Якби була можливість тренуватись в зонах А і В, ми б однозначно боролись за перше місце. В цему нема жодних сумнівів.

Чи можна було на тренуванні уникнути фатальної помилки і визначити, чи є незалікова риба в зонах А і В? Так. І для цього навіть був розроблений план. Треба було просто заякоритись на човні і закинути кілька раз вудлище. З берега ловля організаторами заборонена, але про човен нічого написано не було. Завадила звичайна лінь і спека плюс 40. Я, як капітан, мав би наполягти на цьому варіанті, але не зробив цього. В результаті, ми зробили висновок, що якщо незалік є тут, то він є всюди. Буде досвід на майбутнє.

Чи можна було обіграти команду ПАР? Однозначно так. Збірна Австралії, в складі якої африканці, в зонах А і В зайняла перше і друге місце відповідно. В нашій ж зоні вони були сусідами і зайняли сьоме! Збірна ПАР в зонах А і В впевнено виграла, в зоні С опустилась на третю позицію. Отже вони виграли виключно там, де не дозволили тренуватись іншим. Не знаю, чи є якась радість від такої перемоги, але нехай це залишиться на їхній совісті.

Прогнозовано вверху турнірної таблиці Франція, Румунія, Англія. Це теж лідери світового карпфішингу, які показали спринтерську ловлю на деяких відрізках турніру. Хорватія змогла добре виступити лише в одній зоні і посіла незвичне для себе 10 місце.

Ми ж з чудовим нАстроєм і позитивним настрОєм готуємось до відборів 2019 на Прилбичах. Буде шалена конкуренція – в нашій країні велика кількість дуже сильних клубів.

Всім вболівальникам, і особливо моїй дружині, величезне СПАСИБІ за те, що були у ці дні з нами! Дякую за вашу підтримку, лайки, репости і добрі слова в коментах. Всім хлопцям, що були в секторі, скажу, що ви просто монстри! Я пишаюсь тим, що ловив поруч з вами ці дні. Це було надзвичайно важко і фізично, і морально. Ну і надзвичайно спортивно та цікаво! Тим, хто працював на березі, респект за ту інформацію, яку ви вчасно надавали спортсменам. Каті сенкс від усіх вболівальників за чудові стріми.

Ми перегорнули ще одну сторінку історії рибальства під назвою «ЧС 2019», де Україна підтвердила право називатись лідером світового карпфішингу. На разі, в нас четверте місце в світовому рейтингу, і в наступному році є всі шанси бути першими. НХНЛ! Слава Україні!